Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üç boyutlu yazıcı ile üretim yapmanın avantajları nelerdir?

2,895
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Üç boyutlu yazıcı ile üretim yapmanın avantajları nelerdir?

Masaüstü 3 boyutlu yazıcıların en büyük avantajı öncelikle istediğiniz herhangi bir prototipi çok hızlı bir şekilde ve çok ucuz maliyetlerle üretebilmenizdir. Siz bir mimar, mühendis veya tasarımcısınız diyelim; tasarladığınız ürünü direkt olarak elde görmek istiyor veya müşterinize sunmak istiyorsanız, 3 boyutlu yazıcılar bu konuda büyük yardımcınız olur. Tasarladığınız objeyi saatler içerisinde hızlı bir şekilde üretebilirsiniz. Üstelik ürettiğiniz objenin üretim maliyeti de çok uygun seviyelerde oluyor. 

Tüm bunlara ek olarak, 3d masaüstü yazıcılar sayesinde artık tasarladığınız objelerde herhangi bir şekilde üretilememe veya kalıptan çıkamama gibi sorunlar olmuyor. Bu cihazlardan her türlü ürünü rahatlıkla üretebilirsiniz. Tasarım için hiçbir detay ya da organik sorunu düşünmenize gerek kalmıyor. 

Örnek vermek gerekirse, uzmanımızın 45. saniyede elinde gösterdiği ve tek parçadan oluşan makas, 3d printerdan tek parçada çıkmış ve çalışan bir makas. Bu şekilde çalışan bir ürün normal şartlarda herhangi bir tornada veya kalıpta bir bütün olarak üretilemez. Çünkü şu anda dünyadaki üretim tekniklerinde böyle bir şey mümkün değil ancak katmanlı üretim teknolojisine sahip masaüstü 3 boyutlu yazıcılarda bu şekilde çalışan ürünleri rahatlıkla tek parçada basım yapabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat