Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkiye'de zehirli örümcekler var mı?

15,065
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Türkiye'de zehirli örümcekler var mı?

Ülkemizde zehirli örümcekler mevcuttur. Çok sık bulunmamakla birlikte özellikle sıcak bölgelerde var olduğuyla ilgili bilgiler bulunmaktadır. 


Örümcek sokması veya ısırması çok sık karşımıza çıkmamaktadır. Bir örümcek sokmasıyla karşılaştığımızda bu zehirsizdir mantığıyla yaklaşmak yanlış olur. Zehirliymiş gibi tüm uygulamaları yapmakta fayda vardır. 

Örümcek ısırması durumunda alınacak ilk önlem ısırılan bölgeyi kalp seviyesinin altında tutarak o bölgeye buz uygulaması yapmaktır. Buz uygulaması yaparak toksik maddenin hayati organlara gelme süresini uzatırız. Ve bu şekilde en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir.

Örümcek tarafından Isırılan ya da sokulan bölgenin haricinde kızarmalar şişmeler, nefes almada zorluk meydana geliyorsa bu alerjik reaksiyonun göstergesidir. Örümceğin toksik maddesinin kişide alerjik reaksiyon oluşturduğunu gösterir. Böyle durumlarda zaman çok önemlidir. Küçük müdahaleler hayat kurtarır. Kişiyi en kısa zamanda 112 aranarak ambulansla bir sağlık kuruluşuna nakletmek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat