Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkiye'de ve dünyada kordon kanı bankacılığının durumu nedir?

13,550
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Türkiye'de ve dünyada kordon kanı bankacılığının durumu nedir?

Tüm dünyada kordon kanı bankacılığı 90'lı yılların başından itibaren ilk kordon kanı naklinden sonra şekillenmiş ve başta Amerika olmak üzere Avrupa'da birçok ülkeye yayılmış durumdadır. Ülkemizde de ilk yıllarda sadece yurt dışında saklama gerçekleştiren birkaç firma faaliyet göstermiştir. Yaşam Bankası 2002 yılında Türkiye'de kurulan ilk aile kordon kanı bankasıdır. Yaklaşık 13 yıldan fazla sadece bu alanda uzmanlaşmış bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Kaliteli ve başarılı çalışmalarından dolayı yabancı firmaların dikkatini çeken Yaşam Bankası 2013 yılında FamiCord Group şemsiyesi altına girdi. FamiCord Group bu alanda Avrupa'da ilk 3, dünyada ilk 10 içinde yer alıyor ve şu anda 20'den fazla ülkede faaliyetlerini sürdürüyor.

Tüm bu gelişim çerçevesinde aslında Yaşam Bankası uluslararası hizmet kalite standartlarının belirleyicisi olan Amerika'da AABB ve Avrupa'da Cord Blood Europe üyesi olarak en yüksek kalitede hizmeti Türk ailelerine sunmayı hedefler. Türkiye'de bu alanda faaliyet gösteren birçok firmadan üstün olarak gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı saklama hizmeti sunabilmek ve sunduğumuz hizmetin kalitesinin Avrupa standartlarında olduğunu bilmek bizi mutlu ediyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat