Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkiye'de transseksüeller ne tür zorluklar yaşıyor?

31,405
kez izlendi
Puan: 4.21 / 5
Detaylı Açıklama

Türkiye'de transseksüeller ne tür zorluklar yaşıyor?

Gelişmiş ülkelerde transseksüeller topluma entegre olmuş durumda ve normal yaşantılarına devam edebiliyorlar. Türkiye'de durum böyle değil. Transseksüel bireyler burada toplumun en uç marjinal grupları olarak görülüyor. Hatta transseksüel ve travestileri toplumdan dışlanmış gruplar olarak görebiliriz. Durum böyle olunca da trans ve travestilere sosyalleşme ve iş imkanı sunulmuyor. Bu da bireyleri zorunlu olarak seks işçiliğine itiyor. 


Türkiye'de yaşayan transseksüellerin %99'u istemeden de olsa seks işçiliği yapıyor, çünkü buna zorunlu bırakılıyorlar. Karakollar bile, özellikle Beyoğlu'ndaki karakollar civarlarından dahi transseksüel bireylerin geçmesini istemiyor ve bunu şiddete başvurarak sağlamaya çalışıyorlar.

Toplumun en yüksek derecesi olan erkekliği reddetmiş oluyorsunuz, onurunuzu yerler altına almış ve yüz karası olmuş kabul ediliyorsunuz. Kadınsı duyguları utanmadan nasıl yaşayabiliyorsun deniliyor. Bu nedenle de seks işçiliğinden başka bir alternatif size sunulmuyor. 

Grafiker olan, öğretmen olan, avukat olan çok sınırlı örnekler de var. Yüzde 99'un ise seks işçisi olduğundan bahsedebiliriz. İstemese de kişi bedenini satmak zorunda kalıyor. Sokakta nefret dolu, açgözlü sapkın bakışlarla sürekli yüz yüzesiniz. Sosyal taciz her an sizinle. Zaman zaman elbette kaba şiddet, polis şiddetine de maruz kalınıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat