Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Turkcell PUK kodumu nasıl öğrenebilirim?

20,401
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Turkcell PUK kodumu nasıl öğrenebilirim?

PIN ve PUK kodları hattınızın güvenliği için oluşturulmuş şifrelerdir. 

- PIN 1 Kodu, Turkcell SIM kartınızın ve telefonunuzun, bilginiz dışında başkalarınca kullanılmasına engel olmak için verilmiş 4 haneli özel bir şifredir. PIN 1 kodu üç defadan fazla yanlış girildiği takdirde kartınız geçici olarak bloke olur.

- PIN 1 kodunuz bloke olursa PUK 1 şifrenizi girmeniz gerekir.

- PUK 1, bloke olan SIM kartınızın yeniden kullanılabilir hale gelmesini sağlayan özel bir şifredir. 8 rakamdan oluşur. PUK 1 şifresi değiştirilemez.

- PUK 1 kodunu 10 kezden fazla yanlış girerseniz SIM kartınız kalıcı bloke olur ve cihazınızın ekranında 'Kart Bloke' uyarısı çıkar. (Bu mesaj, cihazın tipine göre değişiklik gösterebilir. Kartınız tamamen bloke olursa SIM kartınızı değiştirmeniz gerekir.)

- PIN 2 kodu ise telefonunuzun menülerindeki bazı güvenlik ve hafıza seçeneklerini aktif hale getirmek ya da bunu iptal etmek için kullanılan 4 haneli özel bir şifredir.

- PIN 2 kodu, üç defadan fazla yanlış girildiği takdirde kart geçici olarak bloke olur. Bu durumda PUK 2 kodunu kullanarak blokeyi kaldırabilirsiniz.

- PUK 2, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale gelmesini sağlayan 8 haneli özel bir şifredir. Bu şifre değiştirilemez. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde SIM kartınızın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak SIM kartın diğer özellikleri aktif olarak devam eder. Bu durumda isterseniz SIM kart değişikliği yapabilirsiniz.

- PUK kodunuzu anında öğrenmek için önce Turkcell.com.tr'ye girin. Sonra sayfanın altındaki Yardım başlığı altındaki PUK kodu öğrenme sekmesini tıklayın. Sonra isterseniz TC kimlik numaranızı, isterseniz SIM kart numaranızı girin ve ileri deyin. Açılan sayfadaki ekrana gerekli bilgileri girin ve gönder deyin. Açılan yeni sayfada yeni PUK kodunuzu görebilirsiniz.

- PUK kodunuzu Turkcell İletişim Merkezleri'ne giderek öğrenebileceğiniz gibi 532 ya da 0532 532 00 00 sesli yanıt sisteminden, Turkcell Çağrı Merkezi'nden ya da 0212 313 00 99 numaralı faksa imzalı dilekçe göndererek öğrenebilirsiniz.

- Bu arada Sanal Numara, GSM Pos ya da data hatları ve SIM kart değişikliği için de talimatlar aynıdır. PUK bilgisi Faturalı hatlar için sadece hattın yasal sahibi, Hazır Kart için kullanıcı ve hat sahibi ile paylaşılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat