Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Turkcell Online Fatura Hizmetleri'nden nasıl yararlanabiliriz?

3,573
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Turkcell Online Fatura Hizmetleri'nden nasıl yararlanabiliriz?

Turkcell Online İşlemler ile hattınızla ilgili birçok işleminizi internet üzerinden halledebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

- Kurumsal Online İşlemler'e ulaşmak için, www.turkcell.com.tr ana sayfasındaki Online İşlemler bölümünden Kurumsal Yetkili seçeneğine tıklanır.

- Açılan giriş sayfasında Online İşlemler'e, şirket yetkilisi olarak kayıtlı GSM numarası ve parola ile giriş yapılır. Parola, yetkili olarak kayıtlı GSM numarasından PAROLA yazıp 8660'a SMS göndererek ücretsiz olarak alınabilir.

- Giriş yapıldıktan sonra sol menüdeki Fatura İşlemleri > Fatura Bilgileri > Faturalar sayfasından, şirket üzerindeki son aya ait ödenmemiş faturalar listelenir. Sayfada faturaların hat bazında, fatura dönemi, son ödeme tarihi, fatura tutarı, PDF formatında basılı faturanın kopyasına ve fatura detaylarına ulaşılabilir. Eğer son ödeme tarihi geçmiş bir fatura varsa, "Durum" kısmında bu faturalar kırmızı olarak belirtilir.

- "Fatura (PDF)" ikonlarına tıklanarak, ilgili hatların basılı ya da e-fatura şeklinde gönderilen fatura kopyalarına PDF formatında ulaşılabilir ve bastırılabilir. Kurumsal Tek Fatura kullanan müşterilerimiz de buradaki adımdan ilgili Tek Faturaları'nı görüntüleyebilirler.

- "Fatura Detayı" ikonuna tıklandığında ise ilgili şirket hattının görüşme detaylarına ulaşılabilir. Bu ekranda ilgili hattın görüşme, mesajlaşma ve internet kullanım ayrıntıları basılı olarak gönderilen fatura ayrıntıları ile birebir olarak alabilirsiniz.

- Ödenmemiş faturalarda olduğu gibi ödenmiş faturaların da ayrıntılarına ulaşabilmek için, yukarıdaki filtreden Ödenmiş Faturalar seçilebilir.

- Tarih filtresini kullanarak da Son Ay, Son 3 Ay veya Son 6 Ay?a ait faturaların ayrıntıları incelenebilir.

- Daha detaylı arama veya belirli bir hattın fatura bilgilerine ulaşmak için, "Fatura Arama" bölümü kullanılabilir. Burada seçilen fatura dönem aralığında belirli hatların fatura bilgileri görüntülenebilir. Hat seçimi yaparken GSM numarasına göre arama yapılabileceği gibi hatlara verilen kullanıcı adı ile de arama yapılabilir.

- Sağ üst köşede görüntülenen Güncel Fatura Tutarı bölümü, şirket hatlarının henüz faturalandırılmamış güncel fatura tutarı toplamını göstermektedir. Üzerine tıklandığında hat bazındaki güncel fatura tutarı listesine de ulaşılabilir.

- Ödenmemiş faturalar "Fatura Ödeme" ile ödenebilir. Fatura Ödeme butonuna tıklandığında görüntülenen ödenmemiş faturalardan ödenmek istenilenler seçilerek ilerlenir. Sonraki sayfada kredi kartı bilgileri doldurulur. Devam butonuna tıklandığında kredi kartının ait olduğu banka sistemine bağlanılarak güvenli ödeme sayfası olan 3D Secure sayfası açılır ve bankada kayıtlı olan GSM numarasına işlem doğrulama şifresi gönderilir. Bu şifre girildikten sonra açılan pencere kapanarak işlem tamamlanır.

- Fatura bilgilerinin yanında fatura adres değişikliği, ödeme tarihi değişikliği, e-fatura aboneliği ve diğer fatura ile ilgili servis abonelikleri ve ayarlarına sol taraftaki Fatura İşlemleri menüsünden ulaşılabilir.

Özetle, Kurumsal Online İşlemler'de fatura bilgilerini görüntüleme ve ödeme işlemlerini inceledik. Fatura ve şirket hatları üzerinde daha birçok işlemi evraksız, hızlı ve kolayca gerçekleştirebilmek için Online İşlemler'i kullanabilirsiniz.

Ücretsiz kayıt için 532 Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat