Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkçe sınavına hazırlanırken nelere dikkat etmeliyim?

535
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Türkçe sınavına hazırlanırken nelere dikkat etmeliyim?

Türkçe sınavında başarılı olmak için konuyu tekrar edip çıkmış soruları incelemek ve yapamadığımız soruları hocalara sorarak iyice idrak etmeye çalışmak önemlidir. her dersle ilgili olduğu gibi Türkçe'de de derse önyargılı yaklaşmamak gerekir. 


Öncelikle eksiğimiz olan konulara çalışmak verimli çalışmada çok önemlidir. Öncelikle bu konular tespit edilmelidir. Dilbilgisi konuları iyice bilinmeden soru çözmek etkili değildir. Türkçe, paragraf, dilbilgisi ve edebiyat hepsi birbirinin devamıdır. Sözel yeteneği geliştirmek ve Türkçe sınavı hazırlığı için bolca kitap okumak gerekir. 

Bu sadece sınavlarla değil normalde de olması gereken güzel bir alışkanlıktır. Bilgi eksikliğini gidermiş öğrenciler konu çalışmalarının yanı sıra bolca paragraf sorusu da çözmeliler. Edebiyat soruları da bilgi esaslı olduğundan bunlara çalışmak önemlidir. Burada ezber yapmaktan öte şair, yazar ve türlerle ilgili okuma yapmak da önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat