Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türkan Şoray makyajı nasıl yapılır?

28,821
kez izlendi
Puan: 3.38 / 5
Detaylı Açıklama

Türkan Şoray makyajı nasıl yapılır?

Türkan Şoray deyince aklımıza ilk olarak gözleri geliyor. Bu nedenle makyajında da ağırlıklı olarak bundan bahsetmek gerekiyor. 

Türkan Şoray Göz Makyajı

- Göz kapağına ten renginizden yarım ya da bir ton açık bir renk far sürün. Böylece göz kapaklarınızı pürüzsüz hale getirin.
- Ardından kahve tonlarında ve ıslak kullanılabilen bir far ile göz kapaklarının kenarlarına keskin bir hat oluşturun. Bunu dilerseniz yumuşak uçlu, yağlı bir kahverengi bir göz kalemi ile de yapabilirsiniz. 
- O dönemlerde keskin hatlı makyajlar moda olduğundan göz kapağı çevresini bu şekilde çerçeveleyin. Ardından bir göz fırçası ile çok hafif dağıtın ve gölgeli bir görünüm oluşturun. Yaptığınız bu işlem ile gözlerinizde daha çekik bir görünüm elde edeceksiniz. 

Tip: Yeşilçam film makyajında özellikle tam göz bitimi ile kapağın arasındaki bölüme neredeyse üçgen bir çizgi gibi çizilir ve böylece yeni bir göz kapağı kıvrımı oluşturulur ve hafif dağıtılırdı. Bu makyajda bunu da uygulayabilirsiniz. Ancak günümüze uyarlamak için daha doğal bir görünüm arzu ederseniz bu çizgiyi daha az keskin ve gölgeli yapabilirsiniz. 

- Kaş altını hafif aydınlatın.
- Orta kalınlıkta bir eye-liner sürün. Eye-liner'ın ucunu uzatın.
- Eye-liner'dan sonra takma kirpikleri takın. Bunun için uzun ve kıvrık kirpikler seçebilirsiniz.
- Kirpik yapıştırıcılar kuruyana kadar diğer gözün makyajnı yapın ve kirpikleri takın.

Tip: Kirpikler takıldıktan sonra eye-liner üzerindeki yapıştırıcı izlerini kapatmak için eye-liner'ı tazeleyin ancak kalınlaştırmamaya dikkat edin. Şimdi detaylara geçebilirsiniz.

- Kirpikler takıldıktan, eye-liner tazelendikten sorna göz altınıza, göz içi kısmına beyaz kalem sürün. Bu, gözlerinizde daha aydınlık bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.
- Beyaz kalemi sürdükten sonra Yeşilçam döneminin vazgeçilmezi, göz altına siyah buğu yapın. Bu buğuyu siyah göz farı ve ince uçlu bir far fırçası ile yapabilirsiniz. İnce olmasına dikkat edin ve üstteki çizgi ile birleştirmeyin. 
- Siyah buğudan sonra göz altınıza sürdüğünüz beyaz kalemi tazeleyin ve hafifçe göz dışına taşırın. 
- Kaşları belirginleştirin. Ancak doğal görünümünün dışına çıkmamaya dikkat edin.

Türkan Şoray Makyajı

- Türkan Sultan'ın makyajındaki en önemli aşama olan göz makyajını tamamladıktan sonra yüzünüze mat, pürüzsüz bir baz hazırlın.
- Türkan Sultan'ın makyajının son aşaması ile dudak makyajı. Dudaklara doğal dudak renginde, hafif pembelik verecek, çok kırmızı olmayan bir ruj sürün. 
- Ruju sürdükten sonra bir peçete yardımı ile fazlasını alın ve üzerine transparan bir pudra sürerek sabitleyin. 
- Arzu ederseniz makyajı tamamlamadan önce alt kirpiklerinize de takma kirpik takın ya da yoğun rimel sürün.

Tip: Yeşilçam dönemi makyajlarında gözün alt kısmına da takma kirpik kullanılıyordu ancak günümüzde alt kirpiklere de takma kirpik uygulamak zahmetli olacağından bu etkiyi yoğun rimel kullanımı ile de elde edebiliriz. 

- Son aşamada Türkan Sultan'ın cazibesini artıran etkilerden birini siz de yapabilir, dudağınızın sol üst tarafına doğal kahverengi bir göz kalemi ile ben yapabilirsiniz. 

Artık Türkan Şoray'ın hafızalarımızdan silinmeyen filmlerdeki makyajını tamamladık. Siz de isterseniz bu kadar abartılı olmayan, daha doğal kirpiklerle Türkan Sultan makyajı yapabilir, günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat