Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Türk transseksüellerin aileleri ile ilişkileri nasıl?

14,404
kez izlendi
Puan: 3.89 / 5
Detaylı Açıklama

Türk transseksüellerin aileleri ile ilişkileri nasıl?

Transeksüellere ailelerin tepkisi hakkında genelleme yapmak çok zor. Herkesin kişilikleri farklı olduğu gibi aileleri de farklı. Ailelerin verdiği tepkinin eğitim seviyesi ve yaşama şekliyle de pek alakası yok. Eğitimli aile de trans bireyleri dışlayabiliyor, ama Kars'ta bir anne çobanlık yapan çocuğunun travesti olmasını kabullenebiliyor. 


Ailesiyle yaşayan transeksüeller var olduğu gibi; aile meclisinden ölüm kararı çıkmış ve ailesinden saklanan transeksüeller de var. Genel olarak travesti ve transların aile ilişkileri çok kopuk. 

Transseksüel ve travesti çocuklarını reddeden aileler de var, kabullenen de. Hatta tüm değişim sürecini evlatlarıyla birlikte yaşayan aileler bile var.

Transeksüeller ailelerle olmak yerine daha kosmopolit olan Şişli gibi, Taksim gibi, Kurtuluş gibi, Tarlabaşı gibi mahallelerde yaşıyorlar.

İşi olmayan, tek başına hayatta kalmaya çalışan travestiler fuhuşa sürükleniyor. Bu maalesef onların hayatta kalmaya çalışma biçimlerine dönüşüyor. Şiddet ve dışlanma da bu şekilde daha fazla ortaya çıkıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat