Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tüp mide ameliyatı sonrası geri kilo alımlarında revizyon cerrahisi nasıl yapılır?

11,397
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tüp mide ameliyatı sonrası geri kilo alımlarında revizyon cerrahisi nasıl yapılır?

Tüp mide ameliyatı sonrasında özellikle ikinci yıldan sonra hastaların yüzde 10 - 20'si arasında geri kilo alımları görülebilir. Böyle durumlarda geri kilo alımı miktarı fazla olursa bu hastalarda revizyon cerrahisi altında yeniden bir obezite ameliyatı gündeme gelebilir.

Böyle durumlarda tüm dünyanın tercih ettiği birtakım ameliyat yöntemleri mevcuttur. Biz, hastalarımızda tüp mide ameliyatı sonrasında geri kilo alımı görürsek öncelikle hastaları genel bir tetkikten geçiririz. Çünkü tüp mide ameliyatı sonrası obezite cerrahisi için hastaların endoskopileri, mide kapasiteleri ve beslenme alışkanlıkları tekrar değerlendirilmelidir. Hasta ikinci bir ameliyat için uygun görülürse, bu durumda farklı bir cerrahi yöntemi de tercih edilebilir.

Özellikle tüp mide ameliyatı geçirip geri kilo alan hastalarda öncelikli olarak distal gastrik bypass yöntemi tercih edilir. Bu ameliyatta mide daha fazla küçültülür, ince bağırsak ile mide arasında emilimi engelleyici bir işlem yapılır ve tekrar kilo verilmesi sağlanır. 

İkinci kez uygulanan revizyon obezite cerrahisi hastaların çok daha etkili bir şekilde kilo kaybetmelerini ve kaybettikleri kiloları çok daha rahat bir şekilde korumalarını sağlar. Tüm dünyadaki tıp otoritelerinin ortak kararı neticesinde özellikle tüp mide ameliyatı sonrası distal gastrik bypass ameliyatı son derece etkili ve tercih edilen yöntem olarak seçilmiştir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat