Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tüp mide ameliyatı sonrası geri kilo alımı nasıl önlenir?

14,385
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tüp mide ameliyatı sonrası geri kilo alımı nasıl önlenir?

Tüp mide ameliyatından sonra hastalardaki kilo kaybı ameliyattan hemen sonra başlar. Özellikle 1. yılın sonuna kadar da kilo kaybı devam eder. 1 yıl tamamlandıktan sonra, 18. aya gelindiğinde hastalardaki kilo kaybı durur. 

Ancak ikinci yıldan sonra özellikle dikkat edilmesi son derece önemlidir. Çünkü bu tüp midenin kendisi ikinci yıldan sonra bir parça büyüyebilir ve yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle hastalarda geri kilo alımı söz konusu  olabilir. 

Tüp mide ameliyatı sonrası geri kilo alımını önleme

Tüp mide ameliyatı sonrasında geri kilo alımını önlemek için hastaların ameliyat sonrası süreçte hem cerrahları hem de bu hastalara özel beslenme eğitimi veren bariatrik beslenme uzmanları ile yakın temas halinde bulunması gerekir. 

Tüp mide ameliyatı sihirli bir değnek değil, bir araçtır. Aracı çok iyi kullandığınız takdirde hem kaybedeceğiniz kilo miktarı artar hem de bu kiloyu çok iyi bir şekilde koruyabilirsiniz. 

Tüp mide ameliyatı gerçekleştirilen hastalarda ameliyat sonrası süreçte beslenme takibinin altının özellikle çizilmesi gerekir. Tüp mide ameliyatı sonrasında midenin önemli bir kısmı alındığı için beslenme alışkanlıklarının yeniden düzenlenmesi son derece kolaydır. Bariatrik beslenme uzmanları hastalara bu konuda ciddi bir destek verir. Bu değişimin sağlanmasını son derece hızlandırmaktadır. 

Tüp mide ameliyatı sonrasında beslenme değişiminin sağlanması ile birlikte ameliyatın da temek etkisi ile hastalar çok iyi kilo kaybeder, bu kilolarını da çok uzun süreler rahat bir şekilde koruyabilirler. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat