Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tüp bebek tedavisi nasıl yapılır?

9,657
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tüp bebek tedavisi nasıl yapılır?

Tüp bebek tedavisi son yıllarda daha kolay ve ucuz uygulanabilen bir yöntem haline geldi ve tüp bebek tedavisinden başarılı sonuç alma oranları çok daha artmıştır.

Günümüz şartlarında tüp bebek tedavisi yaklaşık 15 gün içinde başlayıp tamamlanabiliyor. Tüp bebek tedavisinde önce âdetinin 2. veya 3. gününden sonra anne adayı 7-8 gün süreyle karnından acısız ve basit bir iğne ile enjeksiyon yapıyor.Enjekte edilen bu ilaç yumurtalıkların büyümesini sağlar. Bu sırada anne adayı ultrasonla gözlenir. Yumurta keseleri yeterli büyüklüğe ulaştığında bir çatlatma iğnesi yapılır. Bundan 35 saat sonra anne adayının yumurtaları hafif bir anestesi altında basitçe toplanır.

Bundan sonra aynı gün babadan sperm alınır. Sperm veremiyorsa testislerden özel bir yöntemle uygun spermler toplanır. Aynı gün bir yumurta ve bir sperm mikro enjeksiyon yöntemi ile biraraya getirilir ve yumurtaların döllenmesi beklenir.

Daha sonra en uygun yumurtalar anne rahmine yerleştirilir. Bundan sonraki 12 günlük bekleme süresi sonunda tedavinin başarılı olup olmadığı ortayı çıkıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat