Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tüp bebek tedavisi hastaları başarıyı artırmak için neler yapabilir?

25,421
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Detaylı Açıklama

Tüp bebek tedavisi hastaları başarıyı artırmak için neler yapabilir?

Tüp bebekte başarıyı artıran yüzde yüz kanıtlanmış bir faktör yoktur. Ancak bir tüp bebekte sağlıklı bir tüp bebek tedavisi yapabilmek için sigara kullanımı azaltılmalı ya da tamamen bırakılmalıdır. Bu uzmanlar için önemlidir. Aynı şekilde düzenli ve sağlıklı bir beslenme, anne adayları açısından ideal bir kiloda tedaviye başlama, tedavi öncesinde ve tedavi sırasında kafeinden mümkün olunduğu kadar uzak durmak tüp bebek tedavisinin başarısı için çok önemlidir.

Tüp bebek tedavisi boyunca çay ve kahve tüketimi belirli seviyede tutulmalıdır. Aynı şekilde bu dönemde tüp bebek tedavisinin seçileceği dönemde mümkün olunduğu kadar stresten uzak durmak tedavinin başarısı için önemlidir. Stres faktörünün tamamen dışlanması mutlaka o dönemde tedaviye de uyumunu kolaylaştırır. Yani tüp bebek yönteminde başarıyı artıran bir yöntem, bir beslenme ya da bir diyet kanıtlanmış değildir. Ancak sağlıklı bir şekilde beslenme, bu dönemde yaşam kalitesinin artırılması tüp bebeğin başarısını artıran faktör olarak görülmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat