Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tüp bebek fiyatları nasıl belirlenir?

12,848
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tüp bebek fiyatları nasıl belirlenir?

Tüp bebek fiyatı sabit bir fiyat değildir. Yapılan mikroenjeksiyon işleminin kendine göre bir ücreti vardır ama fiyat onunla kalmaz. Yani bir iğne tedavisi olan hasta grubu vardır, iğne tedavisi, yapılan iğnenin miktarına ve dozuna göre hastadan hastaya farklılıklar gösterebiliyor. Yardımcı laboratuvar, IMSI yöntemi, embriyoskop yöntemi, kültür uygulanırsa bu yöntemlerin kendine ve hastaya göre ekstra maliyetleri vardır.

Her hastada embriyo gelişimi takip edilip, iyi embriyoyu koyarak gebelik elde edilemiyor. Bazı gebelik kaybı yaşayanlar, genetik hastalık taşıyan çiftler vardır. Bunların embriyoları rahmin içerisine konmadan önce bir genetik ayrıştırmadan ve sağlıklı olan bebeğin seçiminden kaynaklanan bir genetik işlem uygulanıyor. Buna PGD işlemi denir. Bu işlemin de kendine göre fiyatlandırması vardır.

Dolayısıyla tüp bebek işlemi tek bir isim altında geçmekle beraber, hastadan hastaya yapılan işlemlerin farklılıklarının olması sebebiyle hastadan hastaya ücretlendirmeler farklı olabiliyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat