Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tumescent liposuction işlemi kimlere uygulanabilir?

8,649
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tumescent liposuction işlemi kimlere uygulanabilir?

Vakumla bölgesel birikmiş yağların çekilmesi işlemine genel olarak liposuction adı verilir. Deriyi kesmeden küçük deliklerden kanüllerle yağ dokusuna ulaşılır ve yağ dokusu kontrollü olarak dışarı çekilir.
 
İlk uygulandığından beri çok büyük değişiklikler geçiren liposuction işlemi artık ucu künt ve çok ince kanüllerle yapılıyor, gerektiğinde ultrason ve lazer yardımı da bu işleme eklenebiliyor.
 
Son yıllarda tumescent tekniği ile liposuction işlemi artık çok daha emniyetli olarak yapılıyor. 

Tumescent lipo için önce hedef bölge özel bir sıvı ile şişiriliyor, bu sayede damar ve sinirler kenara itilmiş oluyor ve ince kanüllerin bu yapılara zarar vermeden yağ çekmeleri sağlanıyor. Tumescent yönteminde damar hasarı olmadığı için, önceleri çok korkulan emboli riski de korkulu rüya olmaktan çıkıyor. Tumescent yöntemi emboli riskini normal bir ameliyat riskine kadar düşürmektedir. Damar hasarı olmadığı için yine aynı nedenden dolayı morluk ve şişlik minimum olmakta, iyileşme daha çabuk tamamlanmaktadır.
 
Liposuction için kişinin genel sağlık durumu uygun olmalıdır. Önemli bir sağlık sorunu olmayan kişilerde bölgesel birikmiş yağların liposuction ile alınması için deri elastikiyetinin yeterli olması ve bölge derisinin de sağlıklı olması gerekir. Bu durum ilk muayenede kolayca anlaşılır. Çok kilo alıp verme, gebelik ve doğumlar ve yapısal nedenlerden dolayı deri elastikiyeti azalır ve çatlaklar ile kendini gösterir. Deri elastikiyeti yeterli değilse daha çok germe ameliyatları, örneğin karın germe, kol ve bacak germe gibi, düşünülmelidir. Liposuction böyle durumlarda ancak yardımcı işlem olarak kullanılabilir.    

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat