Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Trigliserid seviyeleri ne sıklıkla kontrol edilmelidir?

27,017
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Trigliserid seviyeleri ne sıklıkla kontrol edilmelidir?

Trigliserid yüksekliği, kalp damar hastalıkları açısından riskli ve tehlikelidir. Biz hemimler, trigliserid yüksekliği olan kişilerde hem kolesterol, hem de trigliserid düzeylerini normal düzeylere getirmeye çalışırız. Bunun için elimizdeki en önemli silah yaşam biçimi değişikliğidir. Beslenme şeklinde dikkat, spor, düzenli egzersiz ile bu hastaların kandaki trigliserid düzeylerini aşağı çekmeye çalışırız ancak bunu yaparken hastayı izlemek gerekir. 

Yaşam biçimi değişikliği yaptıktan sonra, özellikle ilaç tedavisine başladığımız kişiler olursa bu kişileri 3 aylık, 6 aylık kontroller ile izleriz ve bu hastaları trigliserid düzeyleri açısından istenen düzeylerde tutmaya çalışırız. Çünkü yaşam biçimi değişikliğini devam ettirmek kolay değildir. Hasta başlangıçta çok başarılı olur, kilo verir ama bir süre sonra tekrar kilo alabilir. Veya uygulaldığı bir diyeti bir süre çok başarılı bir şekilde uygular ancak zamanla gevşeyebilir. Hasta, kullandığı ilacı bir süre kullanıp bırakabilir. Bu nedenle trigliserid seviyelerini normal seyrinde tutabilmek için hastayı iyi bir şekilde izlemek, süreci takip etmek gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat