Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Trafik kazası sonucu sakat kaldım, sakatlığım artığında tekrar tazminat alabilir miyim?

4,808
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Trafik kazası sonucu sakat kaldım, sakatlığım artığında tekrar tazminat alabilir miyim?

Trafik Kazası sonucu sakatlandım ve belli bir miktar tazminat aldım. Ancak sakatlığımda artış oldu tekrar tazminat alabilir miyim?

Trafik kazası sonucu sakatlanırsanız ve tazminat aldıktan sonra, sakatlığınızda artış olursa, tekrar tazminat almanız mümkündür. Ancak bu sakatlık artışı, geçirilen trafik kazasından kaynaklı olmalıdır. 

Trafik kazası geçirdikten sonra sakat kalan kişi açtığı tazminat davasıyla kendisinde oluşan ?bedeni yitikliğe? dair, yitiklik oranında tazminat alabilir. Dolayısıyla sigorta şirketinden tazminat alan trafik kazası mağdurları daha sonra sakatlık oranı artmışsa veya aldığı tazminat gerçek zararını karşılamıyorsa yeniden dava açabilir ve sigorta poliçe limitleri dahilinde ek tazminat almaya hak kazanabilir. Burada önemli nokta ilk tazminat alındıktan artış gösteren sakatlığın oranının kazadan kaynaklı olmasıdır. Ayrıca ilk tazminatı alan mağdur ibraname imzalasa da, dava sonuçlanmış veya davadan feragat edilmiş olsa da yeniden dava açma hakkı vardır. dava sonuçlansa bile sakatlık oranı sonuçlanan davada daha düşük ise yeniden alınacak maluliyet raporuyla sakatlık oranının artması sonucunda eksik ödeme aldığı sabit hale gelir. Bu nedenle yeniden dava açma hakkı bulunur. 

Trafik kazası tazminat davalarında, haklarınızı öğrenmek ve tazminat alabilmek için uzman bir hukukçuya danışmanız gerekir. Konu hakkında vaka üzerinden örneklerle açıklamaları öğrenmek için Avukat Mehmet Murat Toprak ile hazırladığımız videomuzu izleyebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat