Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Trafik kazası sonrası sakat kaldım, tazminat talep edebilir miyim?

936
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Trafik kazası sonrası sakat kaldım, tazminat talep edebilir miyim?

Trafik kazası sonucu kişinin yaralanması ve sakat kalması halinde kusurlu olan taraftan ve bu tarafın sigorta şirketinden, daimi iş göremezlik ya da çalışma gücünde azalma, ekonomik durumun sarsılması, kazanç kaybı, manevi tazminat, tedavi giderleri gibi her türlü zarar talep edilebilir. Ancak sigorta şirketinin tazminatı karşılama sorumluluğu poliçedeki teminat tutarıyla sınırlıdır. 

Ayrıca, ileride yapılması zorunlu olan tedavi giderleri de talep edilmelidir. Yani tedavi tamamlanmadıysa ya da kişi kaza neticesinde sürekli olarak tedavi görmek durumundaysa, hastane, ilaç ve bunlara bağlı giderler de talep edilmelidir, bu şekilde mahkeme bilirkişiye bu bedelleri hesaplattırarak karar verecektir.

Kişi eğer bir organını yitirdiyse, tazminat miktarı buna göre belirlenecektir. Organ zayıflaması halinde de yine halin durumlarına göre tazminat miktarı belirlenecektir. Bunların dışında, kişini geçirdiği kaza sonucu aklını ve belleğini yitirmesi, ya da ruhsal ve sinirsel dengesinin bozulması, yüzünde kalıcı iz oluşması veya yüz biçiminin değişmesi (estetik zararlar) ayrı bir derecelendirme ve değerlendirmeyi gerektirmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat