Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tövbe bağışlama duası nedir?

2,819
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tövbe bağışlama duası nedir?

Bir kusur işleyip ve tövbe etmek isteyen kişinin tövbe ederken söyleyebileceği bazı sözler ve okuyabileceği bazı dualar vardır.

Hz. Zekeriya tövbe ederken "Rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayrul vârisîn" der ki anlamı, "Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın" olarak bilinir.

Tövbe edecek kişinin okuması gerek en faydalı dua Seyyid'ül İstiğfar duasıdır. Seyyid'ül İstiğfar duasının anlamı ise; "Allah?ım! Sen benim Rabbimsin! Beni sen yarattın. Ben senin kulunum; gücüm yettiğince ezelde sana verdiğim sözümde ve vaadimde durmaktayım.Yaptığım kötülüklerin ve işlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım. Bana lütfettiğin, üzerimdeki nimetlerini yüce huzurunda minnetle anıp, itiraf ederim. Aynı şekilde günahımı da itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü senden başka hiçbir kimse günahları affedip bağışlayamaz" olarak bilinir. Bu duaya tövbe bağışlama duası da denmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat