Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Toplama bilgisayara işlemci nasıl seçilir?

3,302
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Toplama bilgisayara işlemci nasıl seçilir?

İşlemci bir bilgisayarın en önemli parçalarındandır. İşlemci olmazsa bilgisayarınız açılmaz. İşlemci ile bilgisayarın işletim sistemi çalıştırılır ve özellikle oyun oynarken performans kullandırılır.

İşlemci alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, işlemcinin anakarta uyumluluğudur. İşlemciler İntel işlemci ya da AMD işlemci olmak üzere ayrılırlar. İşlemcinin serin tutulması da önemli noktalar arasındadır.

İşlemciyi alırken beraberinde bir fan da satılır. Kullanıcılar bu fanı kullanım amaçlarına ve şartlarına göre değiştirebilirler.

Bilgisayarınıza bir işlemci alırken bilgisayarı ne amaçla kullanacağınız önemlidir. Kullanım şekline göre i3, i5, i7 ya da daha eski işlemciler tercih edilebilir. i3 işlemci, ev kullanıcıları için idealdir. i5 ve i7 işlemciler ise daha çok bilgisayarda oyun oynayanlar ve bilgisayardan yüksek performans almak isteyenlerin tercih edebilecekleri işlemci tipleridir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat