Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

TLC diyeti nedir?

1,002
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

TLC diyeti nedir?

TLC diyeti günümüzün popüler diyetlerinden biridir. Therapatic Lifestyle Changes yani "Terapatik yaşam tarzı değişikliği"nin baş harflerinden oluşur. TLC yani Terapatik yaşam tarzı değişikliği (TLC), diyet başta olmak üzere, ağırlık kaybı ve fiziksel aktivitenin artılması esasına dayanmaktadır. Amerikan Kalp Derneği, Amerikan Diyetisyenler derneği başta olmak üzere pek çok kuruluş tarafından desteklenen bir diyet olan TLC diyetinde esas amaç; LDL yani kötü huylu kolesterolü düşürmektir. 


Kalp hastalığı tedavisinde ve kalp hastalıklarından korunmada uygulanan TLC diyeti, dengeli beslenmeyi empoze ettiğinden kişinin ideal kiloya ulaşmasına da yardımcı olur. TLC diyeti, gündemde olan pek çok moda diyete göre oldukça farklıdır. Popüler diyetlerin büyük çoğunluğu diyetisyenlerin desteklemediği düşük kalori içeren ve tek tip beslenmeden oluşan diyetlerdir. Fakat TLC diyeti; sağlıklı ve dengeli beslenme önerilerinde bulunması, hızlı ve sağlıksız kilo verdiren bir diyet olmamasından dolayı diğerlerinden farklıdır. 

Bu diyette esas amaç, doymuş yağ alımını kısıtlamaktır. TLC diyeti, karbonhidrat, protein, yağ içeriği bakımından dengeli bir örüntü içerir. Hayvansal kaynaklı yağ alımını kısıtlayan, sebze, meyve ve tam tahılları yeterli ölçülerde öneren bir beslenme programıdır. Aslında danışanlara verilen önerileri kapsayan bir program diyebiliriz. 

Bu diyeti uygulamak istiyorsanız yine de bir diyetisyen desteği almanız önerilir. Bu sayede almanız gereken enerji miktarı hesaplanır, ayrıntılı ölçümleriniz yapılır ve ihtiyaçlarınıza yönelik size özel miktarlar ile planlanmış TLC diyeti ile kalp sağlığınızı korur; fazla kilonuzdan da kurtulursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat