Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

TLC diyeti ne kadar sürdürülebilir?

81
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

TLC diyeti ne kadar sürdürülebilir?

Kalp hastalığı tedavisinde ve kalp hastalıklarından korunmada uygulanan TLC diyeti, dengeli beslenmeyi empoze ettiğinden kişinin ideal kiloya ulaşmasına da yardımcı olur. TLC diyeti, gündemde olan pek çok moda diyete göre oldukça farklıdır. Popüler diyetlerin büyük çoğunluğu diyetisyenlerin desteklemediği; düşük kalori içeren ve tek tip beslenmeden oluşan diyetlerdir. Fakat TLC diyeti sağlıklı ve dengeli beslenme önerilerinde bulunması, hızlı ve sağlıksız kilo verdiren bir diyet olmamasından dolayı diğerlerinden farklıdır, yani oldukça sağlıklıdır. 


Bu diyette esas amaç doymuş yağ alımını kısıtlamaktır. TLC diyeti, karbonhidrat, protein, yağ içeriği bakımından dengeli bir örüntü içerir. Hayvansal kaynaklı yağ alımını kısıtlayan, sebze, meyve ve tam tahılları yeterli ölçülerde öneren bir beslenme programıdır. TLC diyeti, pek çok popüler diyet gibi herhangi bir ana besin grubunu yasaklamaz; ekmekten ve meyveden korkutmaz. Hızlı kilo kaybını da hedeflemez. Tüm bu saymış olduğum maddelerden yola çıkarak şu söylenebilir; TLC diyeti ömür boyu uygulanabilecek bir beslenme programıdır; adı üzerinde bir yaşam şekli değişikliğini hedefler.

Diyetisyenlerin danışanlarına verdiği önerileri kapsayan bir programdır ve bu beslenme şekli yaşam tarzı haline gelmelidir. TLC diyetini uygulamak ve yaşam tarzı olarak benimsemek istiyorsanız bir diyetisyen desteği almanız önerilir. Bu sayede ihtiyaçlarınız hesaplanır, ayrıntılı ölçümleriniz yapılır ve TLC diyetiniz; diyetisyeniniz tarafından size özel planlanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat