Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

TLC diyeti nasıl yapılır?

409
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

TLC diyeti nasıl yapılır?

TLC diyeti, günümüzün popüler diyetlerinden biridir. Amerikan Kalp Derneği, Amerikan Diyetisyenler derneği başta olmak üzere pek çok kuruluş tarafından desteklenen bir diyet olan TLC diyetinde esas amaç LDL yani kötü huylu kolesterolü düşürmektir. TLC diyeti, hayvansal kaynaklı yağ alımını kısıtlayan, sebze, meyve ve tam tahılları yeterli ölçülerde öneren bir beslenme programıdır. 


Tuzlu ve yağlı yiyeceklerden, tam yağlı süt veya çok yağlı et, salam, sosis, tereyağı, margarin ve kızartılarak hazırlanmış tüm besinlerden kaçınılması gerektiğini belirtir. TLC diyeti, pek çok popüler diyet gibi herhangi bir ana besin grubunu yasaklamaz, ekmekten ve meyveden korkutmaz. Yağlı kırmızı etler yerine balık, hindi ve tavuk gibi beyaz eti tavsiye eder. Yağlı süt ürünleri yerine az yağlı veya yağsız süt ürünlerini önerir. 

TLC diyeti, yüksek oranda lif içermesi bakımından sindirim sisteminin de dostudur. Bu diyeti uygulamak istiyorsanız yine de bir diyetisyen desteği almanız önerilir. Sağlıklı diyet mutlaka kişiye özel olmalıdır. Diyetisyeniniz tarafından almanız gereken enerji miktarı hesaplanır, ayrıntılı ölçümleriniz yapılır ve ihtiyaçlarınıza yönelik size özel miktarlar ile planlanmış TLC diyetini uygulamanız mümkün olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat