Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tişört katlama tekniği nasıldır?

41,532
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tişört katlama tekniği nasıldır?

Tişörtünüzün katladığınız gibi kalmasını istiyorsanız, ütüledikten hemen sonra katlayarak istediğiniz şekli vermeniz gerek. Şu adımları takip edin:

Tişört katlama tekniği

Yeni ütülenmiş tişörtü pürüzsüz bir zemine yayın. Elinizle kabarıklıkları bastırarak düzleyin, altında veya üzerinde bir çıkıntı kalmadığına emin olun.

Şimdi katlamaya başlayabilirsiniz. Tişörtünüzün bir omzundan birkaç santimlik bölümü sırt kısmına doğru, koluyla birlikte katlayın. Daha sonra kolu ters yöne, dışa dönük olarak katlayın. Diğer omuz ve kola da aynı işlemleri yapın.

İki omuzdan da aynı genişlikte parçalar katladığınızdan ve parçaları tişörtün merkezinde buluşturduğunuzdan emin olun. Bunu ölçmek için yakaya bakmalısınız. Tişörtün yakasının orta hizasından iki yana uzanan mesafeler eşitse, doğru katlamışsınız demektir.

Tişörtü bu halde kendinize dik duracak şekilde çevirin ve alt kısmından tutarak üçte birlik bölümünü yakaya dönük olarak katlayın. Aşağıdaki kat yerinden tutup yakaya doğru bir kez daha katlayın. Son olarak katlı tişörtü ters çevirip yakayı yukarı gelecek şekilde döndürün ve hizaları kontrol edin. Tişörtünüz dolapta saklanmaya hazır.

Tişörtünüze daha da özenli davranmak istiyorsanız, katlama sırasında bir geniş parça kopya kağıdı kullanmanız faydalı olacaktır. Her katın arasında bir parça kağıt yerleştirirseniz kat izlerinin belirgin olmasını, kırışık gibi görünmelerini önlemiş olursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat