Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tiroit başka hastalıklarla karıştırılabilir mi?

2,447
kez izlendi
Puan: 0.60 / 5
Detaylı Açıklama

Tiroit başka hastalıklarla karıştırılabilir mi?

Tiroit bezlerinde oluşan anormal hücrelerin gruplaşması ile nodüller oluşur. Nodül oluşumuyla tiroit hastalıkları ortaya çıkar. Tiroit hastalıkları kendisiyle benzer bulgulara sahip olan hastalıklarla karıştırılabilir.

Tiroit hastalıklarını taklit eden, hipertiriodi yada tiroit zehirlenmesi gibi bulguları olan başka hastalıklar olabilir. 

Kilo vermeye neden olan kanser hastalıkları ve kalp çarpıntısına neden olan kardiyak hastalıklar tiroit ile karıştırılabilir. Kabızlık ve ishale neden olan durumlar da tiroit ile karıştırılabilir. 

Hipertiriodi

Tiroit bezinin çok çalışmasına hipertiriodi denir. Hipertiriodi olduğunda kalp atımları hızlanır, sindirim sistemi hızlı çalışır ve sıkça tuvalete çıkılır. Bu hastalıklar hipertiriodiden bağımsız olduğu durumlarda da hipertiriodi ile karıştırılabilir. 

Halsiz hissetme, aşırı uyku isteği ve devamlı kilo alma durumlarında tiroit bezlerinde bir bozukluk olup olmadığının araştırılmasında fayda vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat