Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tıraş bıçağı seçimi nasıl olmalı?

7,117
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tıraş bıçağı seçimi nasıl olmalı?

Tıraş olmak kolay görünebilir ama şaşırtıcı biçimde karmaşık bir süreçtir. Bu, tıraş makineleri  için sert kılları keserken, kılların gömülü olduğu yumuşak ve narin cilde zarar vermemek arasında hassas bir denge kurabilmek anlamına gelir.

Farklı tıraş metotları

Elektrikli tıraş makineleri kuru tıraş, tıraş bıçağı ile tıraş ise ıslak tıraş olarak bilinir. Günlük tıraşta elektrikli tıraş makinesi ya da tıraş bıçağıyla tıraş olmak kişisel bir tercih meselesidir. Islak tıraşı tercih eden erkeklerin tıraş bıçağının verdiği tazeleyici, pürüzsüzlük hissine önem verdiklerini söyleyebiliriz.  

Islak tıraş ise kullan-at bıçaklar veya başlığı değiştirilebilir tıraş makineleri ile uygulanabilir. Kullan-at bıçakların 1, 2 ve 3 bıçaklı çeşitleri bulunurken, başlığı değiştirilebilir sistem tıraş makinelerinin daha gelişmiş 3 ve 5 bıçaklı ve düzelticili çeşitleri vardır. Daha gelişmiş makineler ile tıraş makinesini kullanmaya başladıktan sonra aynı sapı kullanarak düzenli aralıklarla bıçakları değiştirerek tahriş ve kesik riskini azaltabilir ve daha üstün bir tıraş deneyimi elde edebilirsiniz.

Kullan-at tıraş bıçaklar daha düşük fiyatlı oldukları için, daha ekonomik oldukları düşünülür. Ancak sistem tıraş bıçakları daha uzun süre dayandığı için satın almanın tıraş başına maliyeti daha düşüktür ve erkeklere daha iyi bir deneyim sunar. 

Sinekkaydı tıraş elde etmek için üstün teknolojili ve çok bıçaklı bir tıraş bıçağı ile hafif dokunuşlar yaparak tıraş olabilirsiniz. Tıraş bıçağına çok baskı uygulamayın. Çünkü tıraşı siz değil, bıçak yapmalıdır. Tıraşta iyi sonuç ne kadar baskı uyguladığınızla ile değil, bıçağın kalitesi ve tasarımı ile ilgilidir. Bu anlamda erkek yüzünün kıvrımlarına uyum sağlamak üzere tasarlanan dört yöne hareket özellikli Yeni Flexball Teknolojili Gillette Fusion ProGlide'ı tercih edebilirsiniz.

İyi bir tıraş bıçağının özellikleri

Bütün tıraş bıçakları aslında aynı amaç için tasarlanmıştır: istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak. Bununla birlikte, tıraş deneyiminin kalitesi (yakın ve rahat tıraş gibi) tıraş bıçakları arasında farklılık gösterebilir. İyi bir tıraş deneyimi çoğunlukla tıraş bıçağının tasarımına bağlıdır. 

Bu anlamda bıçaklarda kaplamaların sayısı ve bıçaklar arasındaki mesafe gibi bıçak teknolojisinin birçok özelliği büyük önem taşır. Aynı zamanda cildi nazikçe germek için tasarlanmış küçük elastomerik yüzgeçler, cilt ile bıçak arasında sürtünmeyi azaltan kayganlaştıcı şerit, sadece Fusion ProGlide Power'da bulunabilen ve kılları bıçağa yaklaştıran mikro tarak gibi diğer başlık özellikleri de yakın ve rahat bir tıraş deneyimi için önemlidir. 

Tasarımsal açıdan uygun olmayan tıraş bıçakları cildi tahriş ederek kızarıklığa neden olabilir. Aynı zamanda bıçakların da yeterince keskin ve ince olmaması alınacak sonucu negatif etkiler, tıraş deneyiminin kalitesini düşürebilir. Körelmiş tıraş bıçaklarını kullanmak da kesilme ya da tahriş riskini artırır.

İyi bir tıraş bıçağı kullanmak tıraştaki konforunuzu artırır. Üstün teknolojili ve çok bıçaklı bir tıraş makinesiyle, hafif dokunuşlar kullanarak tıraş olabilirsiniz. Tıraşı siz değil, bıçak yapmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat