Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tığ ile örgü oyuncak yapmak için gerekli malzemeler nelerdir?

10,019
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tığ ile örgü oyuncak yapmak için gerekli malzemeler nelerdir?

Amigurumide oyuncak örmeye başlamadan önce malzemelerimizin iyi seçilmesi gerekiyor. Bunun için öncelikle uygun ip seçeneğimiz var. 

Amigurumi tekniği ile bebek örüyorsanız seçeceğiniz ip çok çabuk tüylenmeyen bir türde olmalıdır. Koton, yüzde yüz akrilik veya bambu ipler daha dayanıklı olduğu için, örgüde daha çok tercih edilen iplerdir ve bu ipler ile daha iyi sonuçlar alırsınız. Eğer tüylü bir kedi ya da köpek yapacaksanız tüylü ipler kullanabilirsiniz ancak bu iplerle yapacağınız oyuncaklara en fazla 3 - 4 yıl ömür verilebilir. 

Tığ ile bebek örmenin aşamalarını "Tığ ile bebek nasıl örülür?" videosundan öğrenebilirsiniz.

Amigurumide bu iplere uygun tığ seçimi de önemlidir. Bunun için elinizin sıkılığına göre 2, 2.5, 3 numaralı tığları kullanabilirsiniz. 

Amigurumi tekniği ile örgüden bebek yaparken uzunlu kısalı toplu iğnelere ihtiyacımız var. Bu tür şeyleri de rahatlıkla tuhafiyelerden alabilirsiniz.  

Amigurumi tekniği ile yapılan bebeklerde kullanılan kilitli gözler Türkiye'de rahat bulunmuyor ancak amigurumi ile uğraşan kişilerden temin edebilirsiniz. Kilitli göz bulamazsanız düğme ya da keçe ile çalışabilir veya örerek göz ekleyebilirsiniz. 

Amigurumi tekniği ile bebek örmeye başlamadan önce "Tığ ile oyuncak örme teknikleri nelerdir?" videosunu izleyebilirsiniz. 

Bebeklerin formunu oluşturmak, içini doldurabilmek için boncuk elyaf kullanılır ve ince bir makas ile çalışma sonlandırılır. 

Amigurumide tığ ile ipin uyumu elinizin sıklığını rahatlatacaktır. Bunlara dikkat ederseniz iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat