Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

TİB'in görevleri nelerdir?

1,189
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

TİB'in görevleri nelerdir?

Ülkemizdeki en stratejik kurumlardan biri olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın gün geçtikçe stratejik özelliği artmaktadır. Çünkü istihbarattan iletişim dinlenmesine, 5651'den sürekli gündeme gelen bir kurum olup, sürekli gündemde tuttuğumuz kurumlardan bir tanesidir. 

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı 2006 yılında bir mevzuat çerçevesinde kuruldu ve bu görevlerini yerine getirmek için bu faaliyetlerini sürdürüyor. TİB, Özellikle 5651 sayılı yasa çerçevesindeki görevleri yerine getirmekle yükümlüdür. Erişimin engellenmesi ile ilgili kararlarda sürekli gündeme gelen bir kurumdur.

TİB'in adını esas itibariyle sadece erişimin engellenmesi gibi konularda duysak da ülkemizdeki iletişim, bilgi işlem ve teknolojik alt yapılardaki bütün düzenlemeleri, regülasyonları sağlamak üzere görevlendirilmiş olan özel kurumlardan bir tanesidir. 

Başkanlık Bilgi Teknolojileri kuruma bağlı olarak faaliyetlerin sürdürmekte ve özel yapı olarak da içerisinde Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Teşkilatı, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı'ndan birer temsilci ile kurul faaliyetlerini yürütmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat