Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Thassos'ta ne yenir?

1,856
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Thassos'ta ne yenir?

Thassos Adası'nda elbette en çok tercih edilen yiyecekler deniz ürünleridir. Ahtapot ızgara özellikle tercih edilebilir. Izgara, kızartma kalamar, karides, midye, hamsi, sardalye gibi deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. 


Üstelik bu ürünlerin fiyatları Türkiye'ye kıyasla daha uygundur. Et yemeği olarak da suflaki yani şiş kebap, girros yani döner, köfte tercih edilebilir. Dağ köylerinde kuzu ve oğlak çevirme yenebilir. Ege mutfağı söz konusu olduğundan zeytinyağlı yemekler, salatalar, mezeler çok çeşitlidir. 

Cacıki, sarma, dolma, musakka gibi lezzetlerin farklı yorumlarına rastlanabilir. Grek salatası da çok meşhurdur. Yazın meyve olarak karpuz, tatlı olarak da baklava sunulur. İçecek olarak en çok frappe denilen soğuk kahve tercih edilir. Yine Yunan kahvesi de tercih edilebilir. İçki için de uzo ya da yerli yapım şarapları seçebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat