Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Thassos Adası'nın özellikleri nelerdir?

3,366
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Thassos Adası'nın özellikleri nelerdir?

Thassos Adası Ege Denizi'nin en kuzeyindeki Yunan adasıdır. 400 kilometrekarelik bir yüz ölçümü vardır. Dağlık bir adadır. Yemyeşil oluşu çok dikkat çeker. Sayısız güzel koy barındırır. İklimi İstanbul iklimine çok benzer. Yazlar çok sıcaktır ama bunaltmaz, meltem eser. Kışlar daha serin ve yağışlı geçer. 


Thassos Adası'nın geçmişi 7. yüzyıla dayanır. Adada pek çok medeniyet hüküm sürmüştür. Osmanlılar, Bulgarlar ve Bizanslıların ardından Yunanistan'ın elinde kalmıştır. Makedonya tarzı bir mimariye sahiptir. Geleneksel taş evler yer alır. En önemli yerleri Thassos ile Limenas şehridir. 

Dağ köylerinde de yerleşim çok yoğundur. Thassos Adası'na özellikle Sırp, Romen ve Bulgar turistler ilgi göstermektedir. Türk turistlerin de ilgisini çekmeye başlamıştır. Son derece misafirperver olan ada sakinleri Türk turistlere de son derece yakın davranmaktadırlar. Özellikle yaz ve deniz tatili için tercih edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat