Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tesettür abiye kıyafet seçerken nelere dikkat edelim?

837
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tesettür abiye kıyafet seçerken nelere dikkat edelim?

Tesettür abiye kıyafet seçiminde kişinin kişisel özellikleri, abiye giyeceği mekan ve davete hangi sıfatla katıldığı önemlidir. 

Büyük bedenlerde şifon, akıcı tül kumaşlar ile yapılmış salaş kıyafetler tercih edilmelidir. Eğer desenli bir kumaş tercih edilmek isteniyorsa, boydan çizgili bir kumaş kişiyi olduğundan daha ince gösterebilir. 

Büyük bedenli kadınlar abiye kıyafet seçiminde valon, fırfır gibi detaylardan kaçınmalıdır. Koyu renk kıyafetlere yönelmeleri daha doğru olur. Açık renk bir şal ve aksesuarla dikkatleri bu noktaya çekmeleri daha doğru olur. 

Kısa boylu bir kadın, bacak boyunun daha uzun görünmesini istiyorsa tesettür abiye kıyafetinde yüksek bel bir etek veya elbise tercih edebilir. Kıyafetin altına platform topuk tercih ediliyorsa, etek boyunun ayakkabı görünmeyecek şekilde uzun tutulması gerekir. 

Abiye seçiminde renk tercihi de çok önemlidir. Açık tenli kadınlar pastel tonları tercih etmek yerine daha natürel canlı tonları tercih edebilir. 

Eğer bir elbiseyi açık renk seçtilerse şallarını daha koyu tutarak daha hoş bir görünüm sağlayabilirler. 

Esmer tenli kadınlar canlı tonlar yerine pastel tonlara yönelmelidir. 

Tesettür giyimde baştan aşağı giyinmek gerektiğinden abiye kıyafet seçimi gerçekten risklidir. Bu nedenle tesettür abiye kıyafetlerimizde çok fazla ayrıntıyı üzerimizde bulundurmamaya dikkat etmek gerekir. Kumaşı desenli, payetli elbise seçiyorsak bunları sade, basic modellerde kullanmalı, ayrıca bir modelleme yapmamalıyız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat