Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tesettür abiye başörtüsü modelleri nelerdir?

4,678
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tesettür abiye başörtüsü modelleri nelerdir?

Tesettür ve başörtüsünü iyi anlayarak özel gecelere hazırlanmak gerekir. Bazı kadınlarda "özel gecelerde saç nasıl yaptırılıyorsa, türban da öyle yaptırılır" anlayışı vardır. Türban arkada büzülerek şekil yapmak aslında hem tesettür ruhunu yansıtmayan hem de gerçekte iyi durmayan bir alışkanlıktır.

Eğer gece katılacağımız davette kullanacağımız kıyafetin yakası videodaki modelimizdeki gibi dik ise veya yaka bölümünde işleme varsa, yakayı kapatmamak adına sade bir başörtüsü kullanılabilir. Sizin özel gününüz ise tek renk türban üstünde kullanılacak zarif bir taç ile şıklık yakalamak mümkündür. 

Kadınlar özel gecelerde abiye kıyafetin üzerinde eşarp tercihini desenliden yana kullanmamalıdır. Abiye zaten içinde birçok detayı barındıran kıyafet olduğu için tek renk eşarp kullanmak yerinde olacaktır.

Başörtüsü rengi seçerken kişi kendi ten rengine bakmalı; açık tenli birinin koyu tonlar tercih etmesi gerekirken, esmer tenli bir hanım ise pastel tonlar tercih edebilir. 

Başörtüsü örten bir kişinin abartılı bir gece makyajı yapması uygun değiştir. Türban takan kadınlar tercihlerini her zaman doğallık ve sadelikten yana kullanmalıdır. 

Eşarbın yerine şal da son yıllarda türban takan kadınların favori parçası haline gelmiş durumda. Rahat ve şık kullanımı sayesinde şal kullanımı da yaygınlaştı. Şal kullanımının yaygınlaşması ile birlikte özellikle Ortadoğulu kadınların farklı örme stilleri de gündeme gelmeye başladı. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat