Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Terör örgütlerinin banka hesabımızı ele geçirmesi mümkün mü?

232
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Terör örgütlerinin banka hesabımızı ele geçirmesi mümkün mü?

Günümüzde sadece terör örgütlerinin değil herkesin banka hesap bilgilerimizi ele geçirmesi mümkündür. Özellikle dolandırıcılar bankaların kendilerine ait logolarını ve internet adreslerini kullanarak linkler içeren mailler gönderirler. 

Önlem almak adına bu tarz güvenilmez mailleri açmamanız gerekir. Bu linkler kişileri sahte sitelere yönlendirir ve kişisel bilgilerini paylaşmaları yoluyla da dolandırılmış olurlar. Kredi kartı bilgileri, anne kızlık soyadları ve müşteri numaraları paylaşılarak dolandırıcılığın yolu açılır.

Bu kişiler hesapların bloke olduğu ya da kredi kartı bilgilerinin güncellenmesi gerektiği yönünde bildirimlerde bulunurlar. Bu yollarla cep telefonu numarası da istenerek telefona virüs bulaşması da sağlanmaktadır.

155 ya da banka çağrı merkezleri tarafından aranıp şahsi bilgilerinizin istenmesi durumunda bilgilerinizi telefonda paylaşmayın. Polise ya da bankaya giderek bilgi isteyin. Size gelen şüpheli malleri de açmadan silmeniz tavsiye edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat