Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Televizyon programları çocuğun değer yargılarını nasıl etkileyebilir?

332
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Televizyon programları çocuğun değer yargılarını nasıl etkileyebilir?

Televizyon programlarındaki gerçek dışı durumlar, anormal durumların normal gibi gösterilmesi çocuğun değer yargılarını negatif yönde etkiler. Çocuk ailesiyle birlikte televizyonda izlediği karakterin düşmanını silahla öldürmesi, davranışsal negatif özellikleri olduğunu gördüğünde bunları kafasında normalleştirebilir.

Ailesinin severek izlediği televizyon programındaki kişinin ileride olması gereken kişi olduğunu düşünebilir. Çünkü o karakter ailesinin onayladığı bir karakterdir. Bu karakterdeki kişileri rol model alır. Arkadaşlarıyla olan iletişiminden başlayarak gelişim sürecinde bu onun için bir dezanantaja dönüşebilir.

Çocukların gerçekle hayali ayırdedebilecek yaşa gelmeden önce ailenin çocuğa sık sık televizyondakinin gerçek olmadığını hatırlatması gerekir. Çocuklar herşeyi konuşarak öğrenebilirler. Çocuk televizyon gibi tek taraflı iletişim kuran bir makinadan pek çok şey öğrenebiliyorsa anne babası ona çok daha fazla ve faydalı şey öğretecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat