Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Telefonuma onayım olmadan gelen promosyon mesajlar için ne yapabilirim?

332
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Telefonuma onayım olmadan gelen promosyon mesajlar için ne yapabilirim?

Öncelikle tacir veya esnaf değilseniz ve telefonunuza onayınız olmadan promosyon mesajı almışsanız yapacağınız ilk şey, bu durumu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na şikayet etmek olabilir. Çünkü size gönderilmiş olan bu mesajın izin alınarak gönderilmesi gerekiyor. Onay alınmadan yapılan mesaj gönderme işlemi, birden fazla kişiye, toplu olarak gönderilmişse, bu ceza 10 katına kadar artırılabilecektir. 

Diyelim ki esnaf ve tacirsiniz, yine de böyle bir mesaj aldınız ve bildirim listesinden çıkma talebinizi şirkete ilettiniz. Şirket yükümlülükleri gereği sizi 3 gün içerisinde listeden çıkarması ve e-posta veya mesaj göndermeyi durdurması gerekiyor. Talebiniz 3 gün içerisinde yerine getirilmez ve size bildirim gelmeye devam ederse, bu durumda da şirket cezai yaptırım ile karşılaşacaktır. Buna göre cezai yaptırım 2000TL'den 15,000TL'ye kadar çıkabilir. 
 
Kanunda promosyonlar ile ilgili hususlar düzenlenmiştir. Promosyon ile ilgili mesajlarınızda içeriğinin ne olduğunu detaylı bir şekilde yazmanız gerekiyor. Örneğin, mesajda sadece "arkadaşını getir, x kadar para kazan" yazmak yeterli değildir. Promosyonun hangi standartlarda, ne zamana kadar kazanmış olduğu miktarı harcaması gerektiği de belirtilmelidir. Bu kadar açık bir şekilde bildirilmemesi halinde, 2000 Türk lirasından 15,000 Türk lirasına kadar cezai yaptırım ile karşılaşabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat