Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tel kırma nasıl yapılır?

50,074
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tel kırma nasıl yapılır?

Tel kırma işlemeye başlamadan önce işlenecek desene karar verilmeli. Buna göre desenin nasıl işleneceği planlanmalı. Desene karar verildikten sonra kumaş doğru ve gergin şekilde kasnağa geçirilmeli. 


Kumaş kasnağa geçirildikten sonra işlenecek tel iğneye geçirilmeli. Tel kırma işlemek için çift delikli, kalın iğneler kullanılabilir. İğneye geçirilen telin uzunluğu çok fazla olmamalı. Her seferinde 20-30 cm uzunlukta tel iğneye geçirilmeli. Aksi halde teli işlemek zor olabilir ve tel dolaşıp bozulabilir. 

Bunları yaptıktan sonra yapacağınız desene göre kumaşın uygun noktasından işlemeye başlayabilirsiniz. Unutmayın, tel kırmada kullanılan tel kolayca kırılabilir. Kırılmasını önlemek için her seferde tek bir artı ya da çarpı formu yapıp, düğümledikten sonr teli dikkatlice kırarak koparmak ve diğer çarpı formuna geçmek gerekir. Tel kırma işlenirken, telin yassı yüzeyi her zaman kumaş yüzeyine paralel olmalıdır. 

Deseni işlerken kumaşın deliklerini sayarak bütün formların aynı şekilde olması sağlanır. Desen işlendikten sonra kumaş gergeften çıkarılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat