Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tek başına ucuz yaz tatili nasıl yapılır?

580
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tek başına ucuz yaz tatili nasıl yapılır?

Tatilinizi tek başınıza planlıyorsanız birçok şeye dikkat etmelisiniz ancak tek başınıza yapılacak tatilde öncelikli olarak güvenliğiniz gelir. Seyahatinizde konaklamanızı tek başınıza yapmak istiyorsanız ve insanlarla odanızı paylaşmak istemiyorsanız emin olun ki biraz daha güvende olacaksınız. Ama odanızı tek başınıza almanız da bütçeyi artıracaktır. 

Yurtdışında veya yurtiçinde gitmek istediğiniz destinasyon için konaklamanızı çok önceden planlamanız gerekir. Bu konaklama yapılacak tesislerin ya da yerlerin güvenliği de son derece önemlidir. Zira tatilinizi ucuza getirmek için odanızı ya da konaklayacağınız yeri paylaşmanız her zaman için daha avantajlı bir noktadadır. Konaklama paylaşımını tanımadığınız insanlarla yapacağınızı düşündüğünüz zaman kesinlikle güvenlik ön plana çıkmaktadır.

Seyahat acentanızdan konaklama için planlama yaparken destek alabilirsiniz. Zira seyahat acentalarında tek başına seyahat etmek isteyen insanlar oluşabilmekte ve "eğer ki aynı tura, aynı tarihlerde bir başka single konaklama yapmak isteyen misafir olursa, bize haber verin biz onunla birlikte kalabiliriz, tek kişi farkı ödemek istemiyoruz" diyen insan sayısı oldukça fazladır. Böyle bir durumda seyahat acentanızın yönlendirmesi ile kendi seyahatiniz ekonomik olarak avantajlı duruma geçecektir.

Tek başına seyahat etmek keyifli bir seyahat türü olabiliyor, bazı kişiler bundan çok keyif aldığı gibi, bazı insanlar ise zulümden öteye geçmiyor. Ne kadar dışa açık bir insansınız, ne kadar kendinize güveniyorsanız, seyahat esnasındaki beklentilerinizi ne kadar öncesinde planladıysanız seyahat açısından herhangi bir sorun olmayacaktır. 

Tek başına seyahat etmenin en büyük avantajı ise tamamen sizin kendi özgürlüğünüzü sağlaması, istediğiniz yerlerde kalmanız, istediğiniz yerlerde yiyip içmeniz ve böylece bütçenizi kendi kontrolünüz altında tutmanızdır. 

Tek başına seyahat ederken konaklama alternatifleri arasında kesinlikle ama kesinlikle hostellerin olduğunu unutmayın. Bunlar genellikle şehir merkezlerinde yer alan, otel statüsünde olmayan, insanların, özellikle gençlerin sadece konaklama amacı ile geldiği ve güvenlik açısından da son derece avantajlı yerlerdir. Tek başına seyahat eden insanlar, eğer seyahatlerinde konaklamayı uygun fiyata getirmek istiyorsa, rahatlıkla hostelleri tercih edebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat