Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Taze deneme embriyo transferi hangi durumda iptal edilir?

12,281
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Taze deneme embriyo transferi hangi durumda iptal edilir?

Tüp bebek aşamaları yumurtaların çoğaltılması, toplanması, yumurtaların döllenmesi ve embriyoların rahmin içerisine yerleştirilmesi şeklindedir. Nakil aşamasında, embriyo transferinde belli şeylere dikkat edilmesi gerekir. Koyacağınız embriyonun gebelik getirmeye uygun olması gerekir. Çünkü her döllenmiş yumurta, embriyo kaliteli olmayabilir. Bu nedenle gebelik getirmeyecek bir embriyo transferi yaparak umut vermek doğru değildir. Çünkü her embriyon gebelik getirebilecek özelliklere sahip değildir. 

Elinizde iyi bir embriyo varsa, transfer zamanı geldiğinde vücudun da bu transfere hazır olması gerekir. Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi yapmadan önce rahim içi tabakasının, rahim kalınlığının 7mm olup olmadığına bakılması gerekir. Aksi durumda, rahim kalınlığı 7mm'nin altında olduğunda rahim bebeği taşıyamayabileice ve düşükler olabilir veya bebek beslenemeyebilir.

Bunlara ek olarak tüp bebek tedavisinde, embriyo transferi için östrojen ve progesteron seviyelerinin belli bir değerde olması beklenir. Progesteron hormonu yüksek seyrediyorsa veya yumurta toplandığı gün progesteron seviyesi 1,5 ya da 2'nin üzerindeyse, rahmin bebek tutabilme gücü azalmış demektir. Bu durumda rahim kalınlığı iyi seviyede olsa da embriyo koyulması doğru değildir. 

Transfer günü geldiğinde, rahim kalınlığı uygunsa, tedavi içerisindeki hormon değerleri istenen seviyelerdeyse ve hastanın çok yumurtası gelmediyse transfer gerçekleştirilir. Hastadan 10-15 yumurtadan fazla toplanmışsa, gebelik şansı azalacağından ve kadın gebe kalırsa, hipersitümilasyon adı verilen durum oluşacağı, hatta bazen hastaneye yatırılması gerekeceğinden, transfer ertelenir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat