Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tayland'a hangi mevsimde gitmeliyiz?

39,540
kez izlendi
Puan: 4.86 / 5
Detaylı Açıklama

Tayland'a hangi mevsimde gitmeliyiz?

Tayland, Uzakdoğu'nun en gizemli ve çekici kültürlerinden birine sahip. Sahip olduğu doğal güzellikler ise ülkeyi daha da görmeye değer kılıyor.

Tayland, Türkiye'ye göre çok farklı bir iklime sahip. Bu nedenle gitmeden önce ülkenin iklimi ve gideceğiniz tarihteki hava durumunu kontrol etmeniz son derece faydalı olacaktır. Tayland Kuzey Yarımküre'de ekvatora yakın bir konumda yer aldığı ve Muson iklimine sahip olduğu için sıcak, yağışlı ve nemli bir iklime sahip.

Sıcaklık ve nem özellikle yaz aylarında daha da artıyor. Dahası yaz ayları Muson yağmurları mevsimi olduğu için ülkeyi gezip görmek oldukça zor hale gelebiliyor. Bu nedenle yaz ayları Tayland seyahati için pek uygun bir dönem değil.

Tayland seyahati için en uygun dönem ise Kasım-Nisan ayları arasında kalan dönem. Bu dönemde de nem oranı ve sıcaklık yüksek olabiliyor ancak yağmur mevsimi olmadığı için ülkeyi gerçek anlamda gezip görmeniz mümkün.

Bu arada ülkede düzenlenen iki önemli festival var. Bunlardan biri Nisan ortasında düzenlenen Songkran Festivali. Songkran Festivali'nin en dikkat çekici noktası insanların çiçekli giysilerini kuşanıp, çiçeklerle süsledikleri kayıklara yerleştirdikleri mumları denize bırakmaları. Taylandlılar böylece kötü ruhları uzaklaştırdıklarına inanıyor. Bu arada bir hafta süren festival boyunca insanların birbirlerini ıslatmaları da eğlenceli bir gelenek.

Tayland'da bir diğer önemli tarih de 5 Aralık. 5 Aralık ülkesinde çok sevilen Tayland Kralı Bhumibol'un doğum günü. Doğum günü kutlamaları boyunca insanlar kraliyetin rengi olan sarı renkli tişörtler giyip kutlamalara katılıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat