Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tayland pahalı bir ülke mi?

57,572
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
Detaylı Açıklama

Tayland pahalı bir ülke mi?

Tayland, dünyanın sayılı "sudan ucuz ülkelerinden bir tanesi. Tayland'da aynı zamanda yine dünyanın sudan ucuz şehirlerine de sahip. Tayland'ın başkenti Bangkok seyahat için çok ucuz bir şehir. Tayland'a bağlı ve tropikal ada özellikli Pattaya ve Phuket de çok uygun fiyatlı bölgeler arasında ancak buralar ağırlıklı olarak balayı adaları.

Burada önemli olan bizler için Bangkok'daki yaşam standardı ve alışveriş. Elektroniğe meraklı kişilerin genel olarak aklındaki ilk şey elektronik eşyalara bakmak olur. Çünkü Uzakdoğu'da elektroniğin ucuz olduğunu biliriz. Ancak hangi elektroniğin hangi Uzakdoğu ülkesinde ucuz olduğunu bilmek ayrı bir uzmanlık gerektirir.

Bangkok'tan elektronik eşya satın alırken bilmeniz gerekenler

öncelikle şuna dikkat etmelisiniz. Tayland, bilgisayar yan ürün ve parçalarının satın almak için dünyanın en doğru ülkesi. Çünkü dünyada bir numaralı bilgisayar yan ürün üreticisi Tayland. Bu yan ürünlerin dışında Tayland'da kameralara da bakabilirsiniz.

Tayland'daki kamera fiyatları da çok uygun. Ancak Tayland'da bunun dışında teknolojik almaya kalktığınızda rakamların yükseldiğini göreceksiniz.

Gelelim elektronik dışı hediyelik eşya ve kıyafet vb. alışveriş meselesine. Tayland'ın başkenti Bangkok'un iki önemli çarşısı var; biri Suan Lum, diğeri Patpong. Suam Lum, aynı zamanda Sam Lung Gece Pazarı olarak da geçiyor. Patpong adlı devasa sokak pazarında aklınıza ne geliyorsa bulmanız mümkün. Üstelik burada Mısır gibi ülkelerden farklı olarak dörtte biri değil, onda biri gibi fiyatlara hediyelik eşya ve kıyafet bulmanız mümkün. Ancak burada unutmamanız gereken en önemli değil, saat ve benzeri ürünlerin sahtesi ile çok fazla karşılaşabileceksiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat