Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tayland mutfağı Türk damak zevkine uygun mu?

25,406
kez izlendi
Puan: 4.40 / 5
Detaylı Açıklama

Tayland mutfağı Türk damak zevkine uygun mu?

Tayland mutfağı Türk damak zevkine uygun değil. Tayland'da yiyebileceğiniz çok az yiyecek var. Tayland yöresel mutfağında sokak yiyecekleri son derece büyük yer tutuyor. Sokaklarda kızartılmış böcek çeşitlerine rastlayabilir, güçlü aromasıyla pek çok farklı yiyeceğin tadına bakabilirsiniz.

Türk mutfağı her ne kadar baharatların yoğun olduğu bir mutfak olsa da, Tayland mutfağı baharatların kullanım alanları ve yiyeceklerin çeşitliliği ile Türk mutfağından ayrılıyor. Pilav Türk mutfağında önemli bir yere sahip. Pirinç Tayland mutfağında da çok değerli fakat pişiriliş yöntemlerinde büyük farklar var. Tayland'da haşlanmış fakat çok pişirilmemiş pirinç her yemekle birlikte mutlaka servis ediliyor.

Tayland soslarıyla da Türk mutfağından ayrılıyor. Bol acılı, tatlı ekşi soslar, Türk turisti için alışılmışın dışında bir lezzet sunuyor. Köri, Tayland mutfağında önemli bir yere sahip ayrıca her türlü deniz kabuklusu ve balık Tayland mutfağının temelini oluşturuyor.

Yeni lezzetler keşfetmeyi seviyorsanız ve damak tadınız dünya lezzetlerine açıksa Tayland mutfağı sizi memnun edebilir, klasik Türk mutfağı severlerin ise Tayland'da aç kalma ihtimalleri oldukça yüksek.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat