Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tatlı krizine giren kişiler nasıl tatlılar tüketebilir?

633
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tatlı krizine giren kişiler nasıl tatlılar tüketebilir?

Tatlı krizine giren kişilerin eğer şeker hastalığı gibi bir problemleri yoksa ve kilolu olmak gibi bir durumları yoksa, tatlı yiyerek krizi atlatabileceği söylenebilir. 

Tatlı krizinde yenmek için sütlü tatlıların her çeşidi tavsiye edilir. Fakat sütlü tatlılar arasından ağır sütlü tatlılar tercih edilmemelidir. Bu sebeple tramisu ya da cheesecake gibi tatlılar tavsiye edilmez. Kazandibi, sütlaç ya da güllaç gibi sütlü tatlıların tatlı krizlerinde tüketilmesi daha faydalıdır. 

Yaz aylarında yaşanan tatlı krizleri için dondurma yenmesi tavsiye edilir. Dondurma yemek  de tatlı krizini bastırabilir.

Gün içerisinde tatlı krizi yaşayan kişiler eğer şeker hastası ise tatlı krizini bastırmak için sütlü tatlıları tercih edebilirler. Fakat bu sütlü tatlıların diyabetik sütlü tatlılar arasından seçilmesi gerekir. Diyet şekerleri ile yapılmış, basit şeker içermeyen, kişinin şeker değerlerini yükseltmeyecek tatlılar şeker hastaları için idealdir.

Tatlı krizlerinin en masum odakları meyve ve kuru meyvelerdir. Fakat bu meyvelerin yanında yoğurt ve süt gibi şekeri dengeleyebilecek protein kaynağı gıdaların tüketilmesi önemle tavsiye edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat