Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tatlı krizi nasıl önlenir?

1,467
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tatlı krizi nasıl önlenir?

Günlük hayatımızda tatlı krizi yaşamanın birkaç ana sebebi vardır. Düzensiz beslenen, kendisini uzun süre aç bırakan kişiler daha fazla tatlı krizine girerler. Uzun süreli açlık kan şekerinin çok fazla düşmesine sebep olur. Bu yüzden kişiler aniden şekerli yiyeceklere ilgi duyabilirler. 

Gün içerisinde tatlı krizi yaşamamak için 3 ya da 3,5 saatte bir düzenli olarak bir ana öğün ve bir ara öğün sırası izlenerek beslenme gerçekleşmelidir. Özellikle sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği atlanmayacak şekilde ve öğünler asla geçiştirilmeyecek şekilde beslenilmelidir.

Ana öğünler meyvelerle geçiştirilmemelidir. Ana öğünlerde çorba, sebze yemeği, et ürünleri gibi içeriğinde hem karbonhidrat hem de protein bulunduran gıdalar tüketilmelidir. Böylelikle ilerleyen saatlerde kan şekeriniz fazla düşmez ve tatlı krizine girmekten kurtulursunuz. 

Tatlı krizi yaşandığı taktirde kilo alma hızınız da artar. Basit şeker çok fazla tüketildiği zaman vücutta basit şekerin fazlalığı yağ depolarını arttırır. Bu sebeple tatlı krizlerinin önüne geçilmesi açısından sabahtan akşama kadar düzenli öğünler içeren, ana öğünlerinizin atlanmadığı ve gerekirse günde iki kez ara öğüne başvurduğunuz bir beslenme şekli tavsiye edilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat