Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tatlı krizi kiloya neden olur mu?

381
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tatlı krizi kiloya neden olur mu?

Gün içerisinde geçirdiğimiz tatlı krizleri kilo alma sebeplerimizin başında gelir. Tatlı krizlerini özellikle şeker yüklü gıdalarla bastırmaya çalıştığımız zaman tahmin ettiğimizden çok miktarda vücuda şeker girişi olur. Bu sebeple kilo almak kaçınılmazdır.

Metabolizması hızlı çalışan insanlarla yavaş çalışan insanlar karşılaştırıldığı zaman metabolizması hızlı çalışan insanların tatlı kriziyle beraber vücuda aldıkları şekeri dengeleyebildikleri görülür. 

Eğer uzun süreli açlıktan sonra yaşanan bir tatlı krizi mevcut ise vücuda alınan şeker hızlı bir şekilde yakılamaz ve tatlı gıda hemen sindirilemez. Aşırı derecede alınan bu şeker, vücuttaki şeker depolarımızı yükseltir ve karaciğerde depolamaları arttırır. Vücuttaki şeker depoları arttıkça vücutta görülen yağlanma da artar. 

Gün içerisinde düzenli beslendikten sonra tatlı tüketilirse eğer, kişinin vücuduna aldığı şekerin kiloya dönüşmediği gözlemlenir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat