Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tarih dersine verimli nasıl çalışabilirim?

4,395
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tarih dersine verimli nasıl çalışabilirim?

Tarih dersinin öğrenilmesi diğer derslere göre çok daha kolaydır. Tarih dersinde genellikle ortaya çıkan sorun, derste öğrenilenlerin çok çabuk unutulduğu gerçeğidir. Bunun sebebi tarih dersinin içeriğinden ötürü birçok kişi ve olayı tarihleriyle beraber akılda tutmaya çalışmaktır.

Tarih dersine çalışırken verimli olabilmek için sadece derse konsantre olmak ve başka bir şeyle uğraşmamak çok önemlidir. Tarih dersi kapsamında anlatılan olayları bir film şeridi gibi aklımızda canlandırdığımız zaman daha çok verim alabiliriz. 

Tarih dersinin görsel malzemelerinden olan haritalar da konular çalışılırken daimi olarak açık olmalıdır. Tarih dersinde anlatılan olay ve kişiler birbiriyle ilişkilidir. Bu sebeple bir konu öğrenilmeden diğerine geçilmesi, öğrencilerde mantık hatalarına sebep olabilir.

Tarih dersine çalışırken fazla ayrıntıya girmeden küçük notlar almak, önemli noktaların altını çizmek öğrencilerin işini kolaylaştırır ve konsantrasyonu arttırır. Tarih dersini özellikle öğretmen anlatırken iyi dinlemek, anlaşılamayan noktaları o anda sormak, derste not tutmak ve daha sonra tutulan bu notları gözden geçirerek konuları tekrar etmek tarih dersini çalışırken verimi arttırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat