Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tanzanya'ya nasıl gidilir?

3,002
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tanzanya'ya nasıl gidilir?

Tanzanya'ya İstanbul'dan direkt uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Türkiye'den Tanzanya'nın Klimanjaro ve Zanzibar şehirlerine doğrudan uçak seferleri vardır. İstanbul-Klimanjaro uçuşu yaklaşık 7 saat, Zanzibar uçuşu ise 8 saat kadar sürer. Bu arada unutmayın Tanzanya biletlerinin fiyatları ABD uçuşlarıyla neredeyse aynı hatta bazı dönemlerde daha pahalı. Daha ucuza uçmak için Dubai ya da Etiyopya aktarmalı Tanzanya uçuşlarını deneyebilirsiniz.

Tanzanya Vizesi
Tanzanya'ya gitmeden önce vize almanıza gerek yok. Tanzanya vizesi uçaktan indikten sonra havalanında birkaç form doldurdurularak 50 dolar karşılığında alınabiliyor.

Tanzanya Halkı
Tanzanya yaklaşık 100 farklı etnik grubun birarada huzurla yaşadığı bir ülke. Birarada yaşama kültürünün zenginliği ülke insanının da son derece barışçıl olmasını sağlamış. Tanzanya'da insanların kavga etmesi çok ender rastlanan bir durumdur. Herhangi bir tartışmada Tanzanya'da çokca konuşulan Swahili dilinde "hakuna matata" yani sorun yok denilerek araya giren insanlarca bitirilir. Bu açıdan Tanzanya turistler için oldukça bir ülke kabul edilebilir. Yine de turist bölgelerden uzaktayken dikkatli olmakta fayda var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat