Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tanzanya'daki Serengeti Milli Parkı'nda neler yapabiliriz?

1,939
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Tanzanya'daki Serengeti Milli Parkı'nda neler yapabiliriz?

Serengeti Milli Parkı Afrika'nın ve dünyanın en ünlü milli parklarından biridir. Afrika'nın kuzeybatısında Tanzanya sınırları içinde yer alır.

Afrika'nın Vahşi Hayvanları
Çok büyük bir alana yayılmış olan Serengeti Milli Parkı'nda Afrika doğası bütün çarpıcılığı ile gözlemlenebilir. Uçsuz bucaksız bir ova olarak nitelenebilecek Serengeti, aslan, leopar, kaplan, çita gibi yırtıcıların kendi doğal çevrelerinde izlenebileceği ender alanlardan biridir. Yırtıcı hayvanların yanı sıra antilop ve zebra sürüleri, filler, gergedanlar, zürafalar ve Afrika'ya özgü birçok hayvan topluluğu da Serengeti'de görülebilir.

Serengeti Turları
Serengeti Milli Parkı'na kiraladığınız bir araçla girebilirsiniz ancak bu parkı bilmeyenler için pek uygun bir alternatif değildir. Parkı keşfetmek için en uygun yöntem safari turlarına katılmaktır. Safari turlarının rehberleri vahşi hayvanların yaşam alanlarını ve geçiş yollarını bildiği için sizi en uygun noktalara götürecektir.

Parka yakın bölgelerde safari turları düzenleyen birçok tur firması bulabilisiniz.

Serengeti'yi gezmek için bir iki gün yeterli olmayabilir. Bunun için en az 3-4 gününüzü ayırmanız gerekir. Bu yüzden konaklamalı turlara katılırsanız daha çok vahşi hayvan görme şansınız olabilir.

Serengeti keşfinizi Tanzanya seyahatiniz sırasında yapabileceğiniz gibi, Serengeti Milli Parkı'na doğrudan Türkiye üzerinden düzenlenen turlara katılarak da yapabilirsiniz. Serengeti'ye giderken yanınıza iyi bir fotoğraf makinesi almayı sakın unutmayın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat