Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tanzanya'da nasıl bir yemek kültürü var?

2,842
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Tanzanya'da nasıl bir yemek kültürü var?

Tanzanya, zengin yemek kültürüne sahip Afrika ülkelerinden biri. Tanzanya'da özellikle Türk damak tadına uygun yemekler bulmak mümkün. Tanzanya'nın Hint Okyanusu kıyılarında deniz ürünleri ağırlık yemekleri her yerde ve uygun fiyata yemeniz mümkün.

Tanzanya'da deniz ürünleri genellikle ızgara yöntemiyle pişiriliyor. Balık ve deniz ürünleri yemeklerinde soslar ve terbiyeler çok yaygın değil. Tanzanya sahillerinde deniz ürünlerinin yanı sıra baharatlı yemeklerde yaygın olarak tüketiliyor.

Tanzanya Yemekleri
Tanzanya'nın iç kısımlarına gidildikçe deniz ürünleri yerini türkiye mutfağındakilere yakın yemeklere bırakılıyor. Buralarda en çok tüketilen ürünlerin başında pirinç geliyor. Çoğu Tanzanya yemeğinde pirinç kullanılıyor.

Et yemekleri ise Türkiye'dekine benzer şekilde ağırlıklı olarak sığır ve tavuk etinden yapılıyor. Tanzanya'ya özgü birçok yemek var. Bunların en ünlüleri mısır lapasından yapılan ugadi ve bir çeşit ekmek olan çapati veya chapati'dir. Çapatiyi Türkiye'deki katmere benzetmek mümkün.

Tanzanya'da çay kültürü de Türkiye'deki gibi çok yaygın. Tanzanyalılar çayı özellikle kahvaltılarda içmeyi tercih ediyor. Kahve ise genelde öğleden sonra tüketiliyor.

Tanzanya tropik iklimde yer alan bir ülke olduğu için çeşitli tropik meyvelerin de tadına bakılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat