Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Talassoterapide deniz suyunun vücuda nasıl bir etkisi var?

310
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Talassoterapide deniz suyunun vücuda nasıl bir etkisi var?

Deniz suyu bildiğimiz en doğal etken maddelerden biridir. İçinde 104 çeşit mineral vardır. Deniz suyunda bulunan kalsiyum, potasyum, brom, iyot, demir ve çinko gibi pek çok mineral cilde çok iyi gelir.

Vücutta mineral eksikliği yaşandığında kişide depresif durumlar, mutsuzluk, cilt renginde solgunluk ve genel olarak mod düşmesi durumu yaşanır. Bu durumda olan kişilere hekimler vitamin eksikliğinin yanı sıra mineral eksikliğinin de yaşandığını söyler.

Deniz suyunun içerisinde bulunan minerallerin deniz suyu içerisinde yüzen kişinin kılcal damarları tarafından emilimi gerçekleşir. Deniz suyu içerisindeki minerallerin emilebilmesi için ısıya ihtiyaç vardır. Deniz suyu ısısının 22 - 25 santigrat derece arasında olması tüm minerallerin cilt tarafından emiliyor olması anlamına gelmez.

Talassoterapi uygulaması bulunan merkezlerde deniz suyu çekilerek havuz içerisine doldurulur. Deniz suyu 36 - 38 santigrat dereceye kadar ısıtılarak minerallerin cilt tarafından emilmesi sağlanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat