Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Taban düşüklüğü belirtileri nelerdir?

21,534
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Taban düşüklüğü belirtileri nelerdir?

Ayağınızda 30 adet kemik ve eklem var bunlar zaman içinde çökmeye uğrayabiliyor, bu puzzle zaman içinde bozulabiliyor ve ayağımızın iç kavsi yere yaklaşabiliyor. Bu da halk arasında taban düşüklüğü şeklinde tarif ediliyor.


Taban düşüklüğü belirtileri

Taban düşüklüğünde asıl olay ayağın tam kavsinin tepe noktasına yapışan, tendon dediğimiz bir kirişin erişkinlerde yeterince çalışmamasıdır.  Bunun çalışmamasına bağlı olarak ayağın kavsi yavaş yavaş düşmeye başlar. Aynı bir çadırın direğinin çökmesi gibi ayağın kavsi yavaş yavaş çökmeye başlar ve hastalar bu çökmeyi "ayağımın iç kısmına doğru basmaya başladım" şeklinde tarif eder. Genelikle taban düşüklüğünün ilk aşamalarında ayaklarında bir ağrı vardır. Fakat ne yazık ki ilk zamanlarda değil, daha ileri dönemde ortopedi uzmanına başvururlar ve bu ileri dönemde artıl düztabanlık hali daha belirgin hale gelmiştir. Topuk dış tarafa doğru kaymıştır, ayak iç kavsi yere çok daha yaklaşmıştır. İç kısımda ağrı olduğu gibi artık ayağın dış kısmında da ağrı vardır. Aşil dediğimiz ayak dış kısmında gerginlik hissi ve ağrı olabilir. Erişkinlerde düztabanlık sorununun temel belirtileri bunlardır. Düztabanlık hem görsel olarak belli olur, hem de ayakta ağrı oluşmaya başlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat